1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kumpel [21]
3 years ago
7

Hi I really need help solving this

Mathematics
2 answers:
belka [17]3 years ago
4 0

Answer:

Step-by-step explanation:

Kim bought 1.5 pounds of American cheese that cost $4.50 per pound. She also bought 1.75 pounds of Swiss cheese that cost $4.80 per pound.

How much did Kim spend in all?

$9.30

$11.55

$15.15

$21.60

So you add all of them together and that is the answer

Sindrei [870]3 years ago
3 0

deena drove 10 miles per he faster than kristen

You might be interested in
300 + 40 + 7/10 + 5/100 + 3/1000
Zielflug [23.3K]

Answer:1 5/10

Step-by-step explanation:

300 + 40 = 340 + 7/10 + 5/100 turn simplify it to 7/10 + 5/10 + 3/10 =15/10  = 1 5/0

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many ways can a cook arrange 9 of her 12 spice jars on a spice rack?
pshichka [43]
It depends if the 12 spice jars are all different.

If they are:

_ _ _ _ _ _ _ _ _ (9 spaces)

12*11*10*9*8*7*6*5*4

12 possibilities for first one, 11 for second, etc...

Multiply out to get:
79833600
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLS HELP ASAP I DONT HAVE TIME AND IT ALSO DETECT IF ITS RIGHT OR WRONG!
IgorLugansk [536]
It’s C. Rational number
7 0
3 years ago
Calculate dy/dx if Ln (x + y) = e^x/y<br> Pic included
vesna_86 [32]
The first thing you should do when dealing with implicit derivatives is to respect the rules of derivation of both the logarithm and the exponential
 Then, you must regroup the terms correctly until you get dy / dx
 The answer for this case is D
 I attach the solution

7 0
3 years ago
PLZZZZZZZ HELP MEEEEE
Varvara68 [4.7K]

The answer would be D.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • a marchig band with 75 members make 2 rectangular marching formations. one rectangle has six rows and the other has 9 rows.expla
    9·2 answers
  • PLEASE ANSWER I WILL GIVE BRAINLIEST AND THANKS DESCRIBE FULLY THE SINGLE TRANSFORMATION THAT MAPS A ONTO C
    15·1 answer
  • What is the final amount if 457 is decreased by 1% followed by a further 3% decrease? Give your answer rounded to 2 DP.
    9·1 answer
  • Which statement justifies why ∠ABF measures 130°? Given: angles ABD and DBC are complementary Point B is on line AE between poin
    5·1 answer
  • the length of marshall's rectangular poster is 2 tomes its width. if the perimeter is 24 inches what is the area of the poster
    9·1 answer
  • There are 16 cups in 1 gallon of milk. If the costs of 1 gallon is $4.32, what is the cost of each cup?
    13·2 answers
  • An alloy weighing 40 lbs. is 10% tin. The alloy was made by mixing a 15% tin alloy and a 8% tin alloy. How many pounds of each a
    7·2 answers
  • PLEASE HELP NEED ANSWER NOW!!!!!!
    14·1 answer
  • Please help
    14·1 answer
  • 8. Higher Order Thinking Colby's dog gave birth to 6 puppies. Each puppy in the litter now has a mass of about 3 kilograms. Abou
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!