1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Jlenok [28]
3 years ago
5

Allen is trying for a track me she ran 2 1/4 miles five times this week how far did Marilyn run this week

Mathematics
2 answers:
Zarrin [17]3 years ago
8 0
11 1/4 is the right answer

Kruka [31]3 years ago
3 0
2 1/4 times 5 is 11.25miles ran this week
You might be interested in
In the function y = 10.00x + 35, y represents the cost of cabin lodging per occupant and x represents the number of occupants. H
UkoKoshka [18]
Y = 10x + 35

if y is cost per occupant and x is occupants, then we can read the equation as such:

Cost is equal to 10 times number of occupants plus a 35$ fee

10 times the number of occupants is the part we are worried about

The cost increases by 10$ for every occupant


4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Andre says I'm multiplied 4 by 5 then cubed the results select all expressions are equal Andres answer a 4×5 to the power of 3B4
Charra [1.4K]

Answer:

(4 * 5)^3 ;

8000

Step-by-step explanation:

Andre's statement :

Multiply 4 by 5 = 4 * 5 = 20

Cube the result = 20³

The equal expression from the option :

A.) (4 * 5)^3

Also, (4 * 5)^3 = 20^3 = 20 * 20 *20 = 8000

5 0
3 years ago
If you subtract 426 from 913 how many times would you need to regroup? and how can you tell?
Eduardwww [97]
I need -487 time to regroup. i did 426 - 913 = -487
5 0
3 years ago
Lauren bought 5 pizzas for $17 each. She paid with a $100 bill.
Lelechka [254]
The first blank is 17
2nd blank is 85
3rd blank is 15

wat happened is
C=paid-costofpizzas
paid=100
costofpizzas=number of pizzas times cost per pizza
costofpizzas=5 times 17

so
C=100-5 times 17
C=100-85
C=15
change=$15
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
18. Explain the Error Andy and Sylvie each incorrectly simplified
tangare [24]

Answer:

the correct solution is -8x + 9.

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Which of the following is an equivalent expression to -x+5y=15?
    9·1 answer
  • Olivia made 14 outfits for her dolls. Each outfit used 3/5 of fabric. If she started with 10 3/4 yards of fabric, how much did s
    8·1 answer
  • Lee bought a 7 kilogram can of raisins for $6.50. What is the unit price? Round answrr to the nearest cent.
    8·1 answer
  • Line AB contains points A (4,5) and B(9,7). What is the slope of AB
    13·2 answers
  • I cant figure out what is 4×(3x+5
    9·2 answers
  • Match each unit rate to the graph that represents it.
    5·1 answer
  • If x is 5, then 6x = _____. please help >-
    14·2 answers
  • Please help Brainliest will be given makes no sense ASAP. Question below.
    5·1 answer
  • If x + y = 2 and x - y = 6, solve for x and y.
    7·1 answer
  • -(-(8)))Explain how to answer
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!