Answer:
5m + 4p
Step-by-step explanation:
Answer:
$9.03
Step-by-step explanation:
if one pound of peanuts cost $1.29
and you want to know how much 7 pounds costs, you multiply $1.29 by 7.
$1.29×7=$9.03
The answer is 2 i hope this helps
It's 5/2 not simplified and 2.5 simplified