1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Makovka662 [10]
3 years ago
7

Yo Please Help 25 Points and BRAINLEIST

Mathematics
1 answer:
Lunna [17]3 years ago
3 0

Answer:

In Grade 8, 22% of students liked volleyball.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please help me with this question
Romashka-Z-Leto [24]
Answer
Definition of right angles
8 0
4 years ago
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.<br><br> $5.99 for 19 lb
sveta [45]

Answer:

0.315 per lb

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
If the speed limit of a highway is 60 mph, which car exceeded the speed limit? Assume all the cars were traveling at a constant
JulsSmile [24]
There was only one car that went over the speed limit and it's car A (183). the other cars were all under and how i found this out was take 60 mph x hours n that's the miles they should of drove n that many hours if they are above it the miles will be higher.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
H=-5 and w=2, work out the value of 4h-3w
olganol [36]
You would simply have to plug in, or substitute, the given values in the equations.

So, H=-5, W=2 and the problem is 4h-3w

To plug them in, your new equation would be 4(-5)-3(2) and simplify. So it becomes -20-6 which = -26. 

And -26 would be your answer.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Will give brainliest to first correct answer!! No links!! Help!!
andriy [413]

Answer:

the top box plot should be the way to go

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Match the postions on the number line with the numbers they represent
    13·1 answer
  • What is the answer to this math problem? 6=a/4+2
    7·1 answer
  • A birthday celebration meal is $49.20 including tax, but not the tip. Find the total cost if a 15% tip is added to the cost of t
    5·2 answers
  • 42/35 in simpliest form
    15·1 answer
  • Tom makes $25 an hour working at the local video game store. Over the past year he has saved $150 toward a new iPhone. If the iP
    6·2 answers
  • Help a girl out please :)
    11·2 answers
  • Order these numbers from least to greatest.
    5·1 answer
  • If I feed my lizard every 3rd day, and I feed my snake every 7th day, then on what day would they both be fed?
    11·1 answer
  • Which shows the distributive property?
    6·1 answer
  • Suppose 30=a×60.<br> What is 30a?
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!