1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Degger [83]
3 years ago
14

Write a polynomial of least degree with rational coefficients and with the root 3-2 square root of 7

Mathematics
1 answer:
Andrew [12]3 years ago
4 0

Answer:

Wth

Step-by-step explanation:

Idk

You might be interested in
What is the value place of the 5 in 956? Please answer ASAP!
snow_lady [41]

Since the 5 is in the <em>tens </em>place, that means it represents <em>5 tens</em>, or 50.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the number of terms in this expression?
il63 [147K]
M/5+24 brainliest me pls
3 0
3 years ago
Given f(x)=2x^2-1 and g(x) =3x-5 what is f-g
gladu [14]

f(x)-g(x)=(2x^{2}-1)-(3x-5)=2x^{2}-1-3x+5=\boxed{2x^{2}-3x+4}

5 0
1 year ago
The length between 20 and 29
Alexxandr [17]

The length between is the number 9 , just add 29 to 20 which is just 9 more numbers

6 0
3 years ago
At Silver Gym, membership is $25 per month, and personal training sessions are $30 each. At Fit Factor, membership is $65 per mo
baherus [9]

The answer to the question, At Silver Gym, membership is $25 per month, and personal training sessions are $30 each. At Fit Factor, membership is $65 per month, and personal training sessions are $20 each. In one month, how many personal training sessions would Sarah have to buy to make the total cost at the two gyms equal? is, In order for Sarah to make the cost at the two gyms equal she has to buy a total of <u>4</u> personal training sessions.


4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the value of the expression? 1/6 + 1/6
    12·2 answers
  • The measure of an angle is 4y. find the measure of its complement.
    15·1 answer
  • Combine like terms w-8w
    6·2 answers
  • 464,545&lt;4 3,535&lt;443,550 what is the number in the blank?
    8·2 answers
  • A parent volunteer group is raising money by making custom hats to sell at school activities they plan to sell the hats for $11
    5·1 answer
  • 3. A basketball team has a 16–5 won-loss record. Find its win-
    5·1 answer
  • Caroline answered 47 out of 56 questions correctly on her test. What percent of the questions did Caroline get correct
    10·2 answers
  • HELPP PLEASE FAST!! a store has televisions on sale for 20% off the original price. The original price of a television is 150 be
    10·1 answer
  • A 2-quart carton of pineapple juice costs $5.28. what is the price per cup
    6·2 answers
  • Two sides of a triangle are 12cm and 8cm. Complete the inequality to show the possible lengths for the third side. If the third
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!