Divide 12 by 3.your answer should be 4
Answer:
+$90;
$1,600
Step-by-step explanation:
The equation,
, given to us tells us much about the situation described above.
y = total pay
x = number of copies of Math is fun
1600 = y-intercept, that is the starting value or the pay he gets only if Sam sold 0 copy of Math is fun. That is, when x = 0, y = 1,600.
90 = unit rate or the change in the total pay for each copy of Math is fun that Sam sells.
Therefore, our answers would be:
+$90, and $1,600
Answer:
1 is a parallelagram
Step-by-step explanation:
its a parallelogram because al the sides are equal and its leads to an positive angle measurement
I split it into parts. The small rectangle sticking out is 2x3 which is a 6 and the big rectangle 4x8 which is 32. The triangle is 8x2/2 which is 8. 6+32+8 = 46
Answer:
Step-by-step explanation:
hello :
answer C the odd and positif function