1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vladimir2022 [97]
3 years ago
13

HELPPPPPPP ME PLEASEE

Mathematics
2 answers:
Tcecarenko [31]3 years ago
7 0

Answer:

45

Step-by-step explanation:

180 - 135= 45

Svetlanka [38]3 years ago
5 0

Answer:

Step-by-step explanation:

Since they are consecutive angles

You would subtract 180 from 135 to get 45 Measure 2 is 45

You might be interested in
What sum 0.834,0.08 0.00034, and 0.8003​
inn [45]

Answer:

1.72364

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write decimal that is 10 times as greater as 0.009. please help
lawyer [7]
You multiply 0.09 by 10 and that'd equal 0.09. A number 10 times greater then 0.009 is 0.09.
3 0
2 years ago
Victor needs to box 61 laptop computers for a shipment. If he can fit 9 laptops in each box, how many boxes does he need?
just olya [345]

Answer:

he would need 7 boxes

Step-by-step explanation:

61/9= 6 with a remainder of 7 therefore instead of 6 boxes you would need 7 to put the rest of the laptops in

7 0
3 years ago
Kyla has the number of cherries that Denise has. If Kyla has 46 cherries, how many cherries do they have altogether?​
pogonyaev

Answer:

92

Step-by-step explanation:

46 + 46 = 92

5 0
1 year ago
Read 2 more answers
Refer to Expression 1 and Expression 2.
TiliK225 [7]

Expression 1 is 25

6*7-3^2*9+4^3

First simplify all the exponents to get 6*7 - 9 * 9 + 64 and then multiply the two numbers to get 42 - 81 + 64 and just add = 25

For expression 2, if you put the parantheses around (5+4)*2+6-2*2-1, it'll be 19

(5+4)*2+6-2*2-1

9*2+6-2*2-1

18+6-4-1

24-5

19

Remember order of operations

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Dahlia has just enough money to buy either 6pears and 20oranges or 12oranges and 11pears. A pear costs $0.80. How much does an o
    13·1 answer
  • Jennifer had $24 to spend on five pens. After buying them she had $14. How much did each pen cost?
    8·2 answers
  • A fraction equal to 2/3 that has the denominator of 12
    7·2 answers
  • Dan's science magazine has a mass of 256.674 grams. What is the mass of his magazine rounded to the nearest tenth?
    13·2 answers
  • HELPPPPPPPPPP and explain
    15·1 answer
  • Explain when you would not need to regroup any hundreds into thousands when multiplying a 4 digit number by a 1 digit number.
    8·1 answer
  • 2x + (-2x) when simplified is: ?
    9·1 answer
  • Geometry please help Will give the brainliest!!<br><br> What is the value of the missing angle?
    15·2 answers
  • Yolanda runs each lap in 8 minutes. She will run more than 5 laps today. What are the possible numbers of minutes she will run t
    9·1 answer
  • Give the side lengths in order from least to greatest. The side lengths are LM, MK, LK.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!