1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Zinaida [17]
3 years ago
6

Maria babysat for 6 hours on Tuesday, 3 hours on Thursday, and 4 hours on Saturday.

Mathematics
2 answers:
Alekssandra [29.7K]3 years ago
7 0

Answer:

78.00$

Step-by-step explanation:

6 + 3 + 4 =13

13× 6.00= 78.00

Contact [7]3 years ago
5 0

Answer:

First, convert 150% to the equivalent decimal 1.50 by dropping the percent sign and moving the decimal two places to the left. Then, multiply 9 by 1.50 to get 13.50. Maria now makes $13.50 per hour.

Step-by-step explanation:

I took the test and this is the sample answer

You might be interested in
A 2 pint jug costs $2.28 what is the price per cup?
USPshnik [31]

Answer:

0.57

Step-by-step explanation:

a 2 pint jug costs $2.28

2 pints=4 cups

$2.28/4=0.57

6 0
3 years ago
I'm in algebra 1 please help i'm so lost
9966 [12]

<span><span>3+<span>xx</span></span>=19 </span>

<span /><span><span><span>x2</span>+3</span>=19 </span>

<span /><span>x2+3−3=<span>19 </span></span>

<span><span>−3</span></span><span><span><span><span><span>x2</span>=16</span></span></span></span>

<span><span><span><span /><span>x=<span>±<span>√16</span></span></span></span></span></span>

<span><span><span><span><span><span /></span></span></span></span></span>x = <span><span><span><span>4‌</span>‌ or </span>‌</span>‌x </span>= <span>−<span>4</span></span>

6 0
3 years ago
Please help!!!!! Fast please
7nadin3 [17]

3/1 cup is the answer!

3 0
2 years ago
what is the dividend yield on Stock A that sells 15$/share, when company A pays a quarterly dividend of $0.15 per share
geniusboy [140]

Answer: The dividend yield on Stock A = 0.04

Step-by-step explanation:

Given: quarterly dividend = $0.15 per share

Annual dividend per share = 4 x 0.15 = $0.6  [1 year = 4 quarters]

Stock's price per share = $0.15

The computation of dividend is given by :-

Dividend yield = (annual dividend per share) divided by (the stock's price per share).

Here, Dividend yield = (0.6) ÷ 15 =  0.04

Hence, the dividend yield on Stock A = 0.04

6 0
3 years ago
What’s the unit rate of 60 miles on 2.5 gallons
Inessa05 [86]

Answer:

24 miles/gallon

Step-by-step explanation:

You divide 60 by 2.5 to get how many miles per gallon.

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Tony rounded each of the numbers 1,210 and 1,148 to the nearest hundred. Which choice correctly compares the rounded numbers?
    7·1 answer
  • Marissa bought a skirt on sale for $8.45 less that 60% off the original price. She paid $9.55 for the skirt. What was the origin
    9·1 answer
  • I require assistance with this problem.<br> Solve for X:<br> 5/10 + 1/x = 5/6
    6·2 answers
  • What factors do the numbers 20 and 30 have in common?
    11·2 answers
  • Find the direct variation equation
    12·2 answers
  • Please help how to solve
    5·1 answer
  • Help me please ! I’ll mark you brainly
    5·2 answers
  • Does anyone know the answer to these?? Please answer quickly and please don’t joke around .
    10·1 answer
  • Find the equation of the line that contains the given point and is parallel to the given line. Write the equation in slope-inter
    6·1 answer
  • In ADEF, m must be true?<br> Plssss need helpppp
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!