Step-by-step explanation:
Combine common terms
(3x²+5x²)+(7x-4x)+(-5+11)
8x²+3x+6
Answer:
10
Step-by-step explanation:
Area of traingle:1/2
50=1/2.10.x
50=5x
50/5=5x/5
50/5=5x/5
x=50/5
x=10
Answer:
you have to look at the chart and use the chart to answer the questions at the botttom
Step-by-step explanation:
2 ounce bag will cost less than $1.25
6 ounces ÷ 3 = 2 ounces
$3.60 ÷ 3 = $1.20
OR
$3.60 ÷ 6 ounces = $0.60 per ounce
2 ounces = $ 0.60 × 2 = $1.20
Answer:
mustard
Step-by-step explanation:
mketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup ketchup