1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nlexa [21]
2 years ago
6

What is the answer to janet makes homemade dolls. Currently, she produces 23 dolls per month. If she increase her production by

18% how many dolls would Janet produce each month?
Mathematics
1 answer:
34kurt2 years ago
4 0
27

This is because 18* of 23 is 4.14 which rounds to 4, and 23 + 4 = 27.
You might be interested in
Anne has 3 pairs of blue socks. If she randomly selects a pair of socks.what is the probability that it is a blue?
V125BC [204]

Answer:

I hate that clfufjwwjdkfkrifjeidoqodjfrjkejakxkdk

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
What type of mixture is a liquid in a solid?<br> А<br> B<br> foam<br> gel<br> С<br> smoke<br> alloy
Free_Kalibri [48]
Alloy is the answer sir
6 0
3 years ago
What is the slope of the line?
Valentin [98]
(1 , -3)
(-3, 4)
Y2-y1/x2-x1
4 - -3 / -3 - 1
-7/ -4
Your slope is -1.75
Hope this helps *smiles*
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help solve this
White raven [17]

Answer:

BC~=AD (GIVEN )

CBA=CDA (altanate angles BC=AD)

C=A (altanate angles (BC=AD)

AAS

brainyliest please

8 0
3 years ago
Dawn draws 1 card, replaces it, and draws another card. Is it more likely that she draws 2 red cards or 2 face cards?
Art [367]
Two red cards pls trust
5 0
3 years ago
Other questions:
  • The food service manager conducted a random survey of students to determine their preference for new lunch menu items. Which of
    11·1 answer
  • Plzzzzzzzzzzz help !!!! 7 1/5 x 2 1/6 first gets 15 points and brainlest
    9·2 answers
  • A survey of 500 farmers showed that of the​ farmers, 121 grew only​ wheat, 108 grew only​ corn, 92 grew only​ oats, 195 grew​ wh
    10·1 answer
  • I need help ? I can’t figure it out can someone help me plz
    11·1 answer
  • What is the remainder when 5,126 is divided by 9?
    8·2 answers
  • How do you solve 1/5x&gt;30
    13·1 answer
  • Sketch one cycle of y = 2 sin q.
    11·1 answer
  • Write an equation of the line that passes (-3,3) and is perpendicular to the line 2y=8x-6
    8·2 answers
  • A 3-gallon bottle of fabric softener costs $33.24. What is the price per quart?
    5·1 answer
  • Two groups are hiking at about the same speed . Mario’s group hikes for 2.5 hours Seemas group hikes for 4.7 hours and covers 8.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!