Answer:
2/3 + 3/4 = 1 52/125. That plus 3 is 4 / 52/125. Sorry if this isn't the right answer.
Answer:
the sun is actually a planet
Step-by-step explanation:
Answer:
d=16t squared
Step-by-step explanation:
Answer:
D. 25.3
Step-by-step explanation:
tan∅ = opposite over adjacent
Step 1: Write equation
tan66.5° = x/11
Step 2: Multiply both sides by 11
11tan66.5° = x
Step 3: Evaluate
x = 25.2983
x ≈ 25.3
Answer:
The unit rate is $8.89 /ft².
Step-by-step explanation:
Given:
$160 for 18ft².
So, by dividing with 18
we get
.
Now, round to nearest hundredth for $8.888 is $8.89.
Therefore, the unit rate is $8.89 /ft².