Each sandwich cost $5.25 to pounds I hope this helps you have a great day or great night
first work out the value of 2 bags of chips which is: 0.75 + 0.75 = 1.50p
take that away from the total: 22.50-1.50=21 pounds
since what is left (21) is how much 4 ham sandwiches cost we can just divide 21 by 4 which is 5.25
so each sandwich costs 5.25 pounds
Answer:
A
Step-by-step explanation:
This system has no solution
-(11+4y)+4y=-10
no solution