1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ELEN [110]
3 years ago
9

Rupees500 for 3years at 5 percent?​

Mathematics
1 answer:
Naya [18.7K]3 years ago
6 0

What's the question?

You might be interested in
What is the name for Peruvian Chinese food?
tangare [24]
This one is easy, Chifa!:) I know this is the right anwser. Plz give me a five-star rating. 
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is nintetty-nine hundredths as a decimal
guapka [62]
It is still 99 Hundredths as a decimal.
8 0
3 years ago
What’s the mean for the data set below? <br> 12, 15, 10, 11
Darina [25.2K]

Answer:

48÷4=12

Answer is 12

Step-by-step explanation:

Add them together and divide by the numbers of (things)

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Calculate produce of 1/6 and 12/13
Sergeu [11.5K]

Answer:

1/6×12/13

2/13

Step-by-step explanation:

thats the answer

8 0
4 years ago
The graph shows the distance, y, in miles, of a moving motorboat from an island for a certain amount of time, x, in hours:
lisabon 2012 [21]

Answer:  The speed of the motorboat is 70 miles per hour

Step-by-step explanation:  Subtract the initial distance, 35, from the distance at any given time, then divide the remainder by the hours.

For example, at 2 hours, the distance shown on the graph is 175 miles

Subtract: 175 -35 = 140.  Then divide 140/2 = 70

At 4 hours, the distance shown is 315 miles.

Subtract: 315 - 35 = 280. Then divide  280/4 = 70

70 mph is the speed.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Simplify the number using the imaginary unit i.<br> √(-25)
    5·1 answer
  • What is the answer to this question
    9·2 answers
  • Two friends went to a restaurant and ordered one plain pizza and two sodas . Their bill totaled $15.95. Later that day, five fri
    15·1 answer
  • Jennifer had $24 to spend on five pens. After buying them she had $14. How much did each pen cost
    15·2 answers
  • (-26) + (+6) - (-67)do u guys know the answer?
    6·1 answer
  • Choose the equation that represents a line that passes through points (-1, 2) and (3, 1).
    12·2 answers
  • Since i forgot to attach a image last time im asking again
    11·1 answer
  • the length of a rectangle is 6 meters more than its width. if the area of the rectangle is 135 square meters, find its dimension
    12·1 answer
  • In the diagram below of RST. L is a point on RS, and M is a point on RT, such that LM parallel to ST
    5·1 answer
  • On the grid below, which point is located in the quadrant where the x-coordinate is a positive number and the y-coordinate is a
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!