The value of X in the equation is -3
Answer: 1726
Step-by-step explanation:
A=2(wl+hl+hw)
A=
2
w
l
h
l
h
w
=
2
6.5
29
19
29
19
6.5
=
1726
Answer:
210.
Step-by-step explanation:
Combination formula is

Then, we have that n = 10 and r=6:


To simplify calculus, we are going to use that n! = (n-1)!n = (n-2)!(n-1)n and so on.





$2.38/0.40 lb = $5.95/1 lb
The spinach cost $5.95 per pound.
Answer: 255 calories hope this helps :)
Step-by-step explanation: