1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
rewona [7]
3 years ago
11

Determine the number of solutions for the equation shown below.

Mathematics
1 answer:
Stolb23 [73]3 years ago
6 0

Answer:

A. 0

Step-by-step explanation:

Nothing can be equal to itself if you subtract 9 from it.

You might be interested in
Anyone can help me with 9th grade math !!!
Arte-miy333 [17]
Okay so where's the math question(s)?
5 0
3 years ago
PLZ HELP I AM GONNA FAIL JUST EXPLAIN WHAT TO DO ​
Alexxandr [17]
A number cube is a die (singular for dice). List all of the possible outcomes of a die (list numbers of 1 to 6), and next to those numbers, determine if they are even or odd.
8 0
3 years ago
In a company, 37% of 1500 employees are females.work out the number of males in the company.
a_sh-v [17]
Formula:

y = p\% \times x
p = 37\% \div 100 = 0.37
y = 0.37 \times 1500 = 555
so there are 555 woman working.
1500 - 555 = 945
there are 945 men working

6 0
3 years ago
Find this quotient and express the answer in scientific natation
aalyn [17]
\frac{8.27*10^{14}}{1.09*10^{12}}=  \frac{8.27}{1.09} *10^{14-12}\approx7.59*10^2
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
Which number is prime... 11. 49. 51. 81
Rzqust [24]
The answer to your question is 11
8 0
4 years ago
Other questions:
  • What's the circumference of the earth
    11·2 answers
  • What is the answer to this
    5·1 answer
  • Quadratic fort<br> Solve.<br> -6 + 3x – 9x2 = -16<br> Choose 1 answer:
    8·1 answer
  • What is the slope of the line y=3x-1
    8·1 answer
  • What is Index Law 1?<br> please give a definition
    5·1 answer
  • What sports do you play?​
    5·1 answer
  • Someone please help me answer this!!
    13·2 answers
  • Please show steps it help help alot
    14·1 answer
  • A 10 ounce can of peaches cost $2.40 in a 25 ounce can of peaches cost $4.80 what is the unit price of the 25 ounce can of peach
    8·1 answer
  • The volume of a rectangular pyramid is 220 units^3
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!