1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
riadik2000 [5.3K]
3 years ago
7

What are 2 numbers that are 3 spaces away from -3

Mathematics
2 answers:
Ymorist [56]3 years ago
8 0
I believe that it's -6 & 0 because if you count three spaces away on each side that is the result.
-3+3=0
-3-3=-6
kykrilka [37]3 years ago
8 0

Answer:

-6 and 0 according to the number line

You might be interested in
Which shows the products ordered from least to greatest
alexgriva [62]

Answer:

Can you add a picture to your question?

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Domino’s Pizza charges $5.99 per medium pizza and a $4 delivery fee. Which function best represents the total price depending on
scZoUnD [109]

Answer:

It should be 5.99x+4, where x is the number of pizzas ordered.

8 0
2 years ago
Amy has 3 children, and she is expecting another baby soon. Her first three children are girls. What is the probability that the
Anton [14]
Obliviously 1/2.
If you roll a die and you get two times 3 the probability to get another 3 is always 1/6
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help please I will mark brainliest
bezimeni [28]
X=20
72-12=60 3(20)=60
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me please
madreJ [45]

Answer:

2<x<8

Here is the answer to he above question you asked. (I have to type at least 20 words to post my answer...)

4 0
3 years ago
Other questions:
  • what is a ratio that compares the amount of chande in the dependent variable to the amount of change in the independent variable
    14·1 answer
  • What is the value of X.​
    7·2 answers
  • 9x - 4 = 5, x = 1. tell whether x = 1 makes this equation true or false.
    10·1 answer
  • PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINLIEST
    10·1 answer
  • What factors does Jenna need to model for the sides?
    8·2 answers
  • Please help and number the questions<br> Giving 50 points please solve it<br> And I won’t report
    15·1 answer
  • PLEASE ANSWER! BRAINLIEST INCLUDED! 35 POINTS! <br> LINK BELOW!
    7·1 answer
  • Mrs. Lopez bought 6 rosebushes at Lowes for $22.08. What is the unit cost of one rosebush?
    8·1 answer
  • 6 cm<br> 4 cm<br> 2 cm<br> 3 cm<br> What is the area of the polygon?
    12·1 answer
  • Spencer bought a new roll of tape. There were 7 yards of tape on the roll The Spencer used 6.3 yards of the tape to make a colla
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!