Ok so grapes,
We have 4 servings and 9.88 grams total, so to find one serving we just need to divide by 4.
9.88/4 = 2.47 per serving
Answer:
The final cost of the pants is $ 12.
Step-by-step explanation:
Given that at a store that is closing the pants normally cost $ 60.00 but it is discounted 75%, and they are also taking an additional 20% off, to determine what is the final price for the pants, the following calculation must be performed:
100 - 20 = 80
(60 - (60 x 0.75)) x 0.80 = X
(60 - 45) x 0.80 = X
15 x 0.80 = X
12 = X
Thus, the final cost of the pants is $ 12.
Answer:
x ≈ 83.533
y = 9105.13
Step-by-step explanation:
Step 1: Substitution
109x = 79x + 2506
30x = 2506
x = 83.533
Step 2: Plug <em>x</em> in
y = 109(83.533)
y = 9105.13
Graphically:
Answer:
(-1,0)
Step-by-step explanation:
Plug it into desmos graphing calculator exactly how it is.
Answer:
x 37 y 30
Step-by-step explanation:
hopes it helps yo