Answer:
<h2>1.80 per pound of strawberries</h2><h2 />
Step-by-step explanation:
8.10 / 4.5 pounds = 1.80 per pound of strawberries
Hi there!
5(2f+3)+7
= 10f+15+7
= 10f+22
Hope this helps!
b (?) and c
m and n have the same slope (-2/5) so m//n
3+p=8
-p -p
3=8-p
-8 -8
-5=-p
swap signs
5=p
The area of the small rectangle is 3 units square.