1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Setler [38]
3 years ago
8

Answer Mr léonard want to top up his his central heating oil tank

Mathematics
1 answer:
Pachacha [2.7K]3 years ago
4 0

Answer:

step-by-step explanation:

You might be interested in
Tareq pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon. what is the price per pound of the salmon?
Juliette [100K]
What i would do since $22.10 for 2.6 find out how much 1 pound of salmon is

so divide $22.10 by 2.6

which would equal $8.50

$8.50 per pound of salmon

hope this helped :>

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
URGENT. WILL MARK BRAINLIEST IF CORRECT!!!
pentagon [3]

Answer:

The answer is A

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
What is the are of the sqare? (P=4s) (A=s2) the bottom of the sqare has a perimeter of 3ft
Anettt [7]

Answer:

You plug in 3 as s. So ur formula is P=4(3)

P=12 ft

Step-by-step explanation:

yes im answering this from a year later i just need like 3 points sry

6 0
3 years ago
This rectangle is half as wide as it is long what is the perimeter of the rectangle
kramer

length=4 cm width=2 cm

4(2)+2(2)=12

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
For dinner you decide to go to eat at a restaurant with your significant other the bill is $32.43 and you would like to leave a
Black_prince [1.1K]

Answer:

32,43 ×20%=6.49

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Number preceding 10000 base 2
    7·1 answer
  • What decimal is greater 126.698 or 126.689?
    9·1 answer
  • What is the solution of the ineuality 1/2x+1/4 > 3/2x+3/4 ?
    15·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Csqrt%7Bx%2B10%7D%3D%20x-2%20" id="TexFormula1" title=" \sqrt{x+10}= x-2 " alt=" \sqrt{x+
    11·1 answer
  • * George scored on average of 80% of three tests.
    9·1 answer
  • A rancher purchased an SUV for $33,714 and made a down payment of 15% of the cost. The balance was financed for 4 years at an an
    8·1 answer
  • Which equation is quadratic in form?
    9·1 answer
  • Please help me find x
    6·1 answer
  • A pack of cinnamon scented pencils sell for $4.00 what is the sales tax rate if the total cost of the pencils is $4.32
    14·2 answers
  • A man gave out 24000 to his three brothers,X ,Y and Z to be shared among them . If X takes twice as much as Y and Y is given one
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!