Answer:
$9
Step-by-step explanation:
7.50/5= $1.5 an apple
6* 1.5 = $9 for 6 apples
Answer:

Step-by-step explanation:
<h3>METHOD 1:</h3>

<h3>METHOD 2:</h3>

Answer:
at this point just hack it
Answer: 7
Step-by-step explanation: Imagine having 5 chocolate bars and then adding 2, or you could try counting with your fingers. Another method is writing a number line and going plus 2 from five so you can visualize it more.