Answer:
i say this because mimi has 16 MORE than leah so the answer is: b+16
1.96 divided by 4 = $0.49 per pound of apples
Answer:
required equation of line is y=x+5
Step-by-step explanation:
equation of line passing through points
and![{ x_2,y_2)](https://tex.z-dn.net/?f=%7B%20x_2%2Cy_2%29)
=
\times{x-x_1}
put the co-ordinate (-3,2) and(1,6)
y-2=
\times{x+3}
y-2=x+3
y=x+5 answer
Answer:
1/4
Step-by-step explanation:
.5/2=.25=1/4
Answer:
5 ft.
Step-by-step explanation:
First, start with a formula. To find the volume, you have to multiply the length, width, and height.
V = lwh
Plug in the variables that you already know.
125 = 5 ⋅ w ⋅ 5
Simplify.
125 = 25w
Divide both sides by 25 to isolate w.
5 = w