Answer:
30
Step-by-step explanation:
z(z-7)
Let z= 10
10(10-7)
Parentheses first
10 (3)
Multiply
30
Answer: The cost of 1 bottle of juice is $0.33 or 33 cents.
Step-by-step explanation: Divide the total cost by the amount of bottles of juice to find how much each bottle costs.
= 0.33
The size of the lengths and angles aren't effected by arotation. The image and pre image will be congruent, just in different places