$4/3=$1.33 per pound.
$9/8 = $1.13 per pound.
The second one is cheaper.
Answer:
C
Step-by-step explanation:
Use the pythagorean theorem
a² + b² = c²
3² + 4² = c²
9 + 16 = c²
25 = c²
5 = c
Answer:
i think its 96 dollars
Step-by-step explanation:
600 × .06 = 24
24 × 4 = 96
The answer would be 7.04^3