<span>$20/16=$1.25/candy bar
Candy bars cost $1.25 each </span>
Answer:
Step-by-step explanation:
(a,9).......we dont know " a " (or x) but we do know y...it is 9
so sub in 9 for y and solve for x
y = 2x + 1
9 = 2x + 1
9 - 1 = 2x
8 = 2x
8/2 = x
4 = x <======= ur answer is D
Answer:
I believe the correct answer is C. The value of the comic book decreased by an average of $0.04 each month between m = 36 and m = 60.
Step-by-step explanation: