1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
qaws [65]
3 years ago
8

Stephen's lunch bill is currently at $8.23.Stephen orders a fruit salad for take-out ,and wants to leave$2.25 as a tip for his s

erver. He has a $10 bill and a $5 bill.How much change he receive after paying for lunch , the fruit salad and the tip?
Mathematics
1 answer:
emmainna [20.7K]3 years ago
8 0

Stephen will receive $4.52 in change

You might be interested in
Cameron is trying to find the equation of a line that
Alchen [17]
Yes it does I went on Desmos graphing Calculator and put in the equation and got those answers
5 0
3 years ago
Polly bought a new collar and leash for her dog. The total was $7.50. She paid with a ten-dollar bill.
Gelneren [198K]
She got back $2.50 hope this helped
5 0
2 years ago
Please help ill give brainliest I need this answer​
Sholpan [36]

Answer:50

Step-by-step explanation:8+7x =9x-4 2x =12 x =6 so 8+42=50

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pencils were ordered in boxes containing 6 pencils each. The grade level has 100 students. If the teachers want to start the yea
Bezzdna [24]

Answer:

67

Step-by-step explanation:

(4*100)/6

=400/6

=66.67

Round to get 67

6 0
3 years ago
What is 455x450?<br> Please answer
Nutka1998 [239]

Answer:

204750

hope it helps

make me brainliest plz

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which statement describes the solution to the equation a+5(2a−1)+3=11a−2 ?
    10·2 answers
  • 3x + 5=. X equals six
    15·1 answer
  • What's name the reciprocal of 7​
    10·2 answers
  • Honeycrisp apples are on sale if you buy a crate, 15 pounds for $30. What is the unit price per pound
    12·1 answer
  • Jordan works for a landscape company during his summer vacation. He is paid $12 per hour for mowing lawns and $14 per hour for p
    14·1 answer
  • Two computer technicians, Sue and Kiana, each counted the number of computers that she had repaired every day for 2 weeks. Their
    8·2 answers
  • (-30) x20 = please tell ​
    11·1 answer
  • Which statement is true about the y- intercept of a quadratic function
    8·2 answers
  • List the sides of the triangle in order from shortest to longest
    7·1 answer
  • Need done pls will give Brainliest
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!