1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nordsb [41]
3 years ago
15

Given P||Q and T is transversapf, which of the following justifies 3 and 6?

Mathematics
2 answers:
N76 [4]3 years ago
6 0

What are the answer choices?

AveGali [126]3 years ago
6 0
<h2>3 to the 5 poThe state highway patrol wants to evaluate a new rule for vehicles that was put into place to prevent road accidents across all large cities. Which measure would be displayed in a graph most appropriately representing this information? </h2><h2> </h2><h2>A.  </h2><h2>the rate of decrease in the number of vehicles purchased per year  </h2><h2>B.  </h2><h2>the total number of road accidents per year  </h2><h2>C.  </h2><h2>the total number of vehicles per person  </h2><h2>D.  </h2><h2>the rate of decrease in the number of road accidents per year </h2><h2>wer</h2>
You might be interested in
Order the following units of a capacity families to greatest gallon paint cup quart
Tju [1.3M]

Answer:

7 yards

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Join the zoommmmmmmmmm
ddd [48]

Answer:

Ok

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Find the volume of the composite solid 3 in. 8 in. 11 in.​
krok68 [10]
Answer is 264
You just multiply at three numbers
5 0
2 years ago
Just number 9 not the other one please help
Paladinen [302]

Answer:

I do believe the answer is C

Step-by-step explanation:

.004 / .0004 =

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Under his cell phone plan, Oliver pays a flat cost of $49 per month and $5 per gigabyte. He wants to keep his bill at $73.50 per
nordsb [41]
Four gigabytes (4.9)

$73.5-$49=$24.5
$24.5/$5 =4.9
8 0
2 years ago
Other questions:
  • Unit rate for $5.40 for 24 cans
    15·2 answers
  • A school chorus has 90 sixth-grade students and 75 seventh-grade students. The music director wants to make groups of performers
    13·1 answer
  • Dimensions of a building are 345 feet by 295 feet. If 1 inch represents 42 feet, what are the dimensions of the building on the
    15·1 answer
  • If the simple interest on ​$1,000 for 5 years is ​$300​, then what is the interest​ rate?
    9·1 answer
  • Please answer if you can? (This is my math from 8th grade)
    7·2 answers
  • IF U ANSWER THIS CORRECTLY I WILL MARK U BRAINLIEST AND GIVE YOU 20 NOTIFICATIONS!!!!! (the good notifications)
    14·2 answers
  • Can somebody help me get 3 Brainliest but answer this question first 145%24
    13·1 answer
  • A bike path is 12.5 miles. Dominic is 70% of the way to the end. How far is Dominic on the​ path?
    14·2 answers
  • How do I solve this??
    11·1 answer
  • Barry buys a new washing machine.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!