1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
inysia [295]
3 years ago
5

If anyone carve until offers $125 Weekly rate what would be the equivalent yearly rental rate

Mathematics
2 answers:
IRINA_888 [86]3 years ago
7 0
C. 6500

There are 52 weeks in a year

125 x 52 = 6500
Kitty [74]3 years ago
4 0
It is C. 6500. Since the weekly rate is $125 and there are 52 weeks in a year. You multiply them together, and get 6500.
You might be interested in
Solve for x:*<br><br> 8 – 2(3x + 5) = 0
IRINA_888 [86]
8-2(3x+5)=0
8(-6x-10)=0
-48x-80=0
-48x=80
x= -8/5 or -1.6
4 0
3 years ago
Molly is excited to have fresh basil at home. She buys a basil plant that is 90 millimeters tall and puts it on her kitchen wind
satela [25.4K]

Answer:

Molly's basil plant is now 17 centimeters

Step-by-step explanation:

90 millimeters=9 centimeters

20cm-12cm=8cm

9cm+8cm=17cm  

hope this helped :)

5 0
2 years ago
Hey I need this answered i have no clue what to put pls help ​
Molodets [167]

Answer:

b is correct for Maria but c is correct for the boy

4 0
3 years ago
Britney bought 2 apples, 5 bananas, and 8 oranges at the grocery store.
Sladkaya [172]

Answer:

2 apples: 5 bananas: 8 oranges

Final answer: 1 apple: 2,5 bananas ( divide by 2 )

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please Help!!! Find the slope of the line that passes through (63, 77) and (-10, -2).
allochka39001 [22]

Answer:

y=79/73x+644/73

theres the equation, enjoy <3

7 0
3 years ago
Other questions:
  • PLAY AMOUNG US WITH ME PLZ FAZWQ
    9·2 answers
  • Phil and marcy spent all day Saturday at the fair phil rode 3 rides each half hour and marcy rode 2 rides each half hour how man
    10·2 answers
  • What is the value of 503492 and 26475
    7·1 answer
  • NEED HELP ASAP WILL MARK BRAINLIEST
    11·2 answers
  • 4. Molly had $21 to spend on two notebooks. After buying them he had $13. How much did each notebook cost? 
    5·2 answers
  • Can you guys help?<br> Need to find x, BA, DA
    15·1 answer
  • The diameter of a cone is 34 ft. the height is 16 ft what is the volume in cubic ft?
    10·2 answers
  • 16
    11·1 answer
  • What is the exponential form of the following expression?<br> (–5)(–5)(–5) · c · c · c
    11·1 answer
  • A box was 3/4 full.the box fell on the floor. 30 marbles fell out. this was 20% of the marbles that were in the box. how many ma
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!