Answer:
1 pair of jeans and 3 sweatshirts
Step-by-step explanation:
41-17=24
24/8=3
Answer:
6 gallons
Step-by-step explanation:
1) $30/10 gallons= $3 per gallon
So...
2) $18/3=<u>6 gallons</u>
<u />
1. One value of x for f(x)=-4 would be 0.
2. Should be 3.5 and -3.5 but I'm not sure
<span>The first leg of this trade was merchants from Europe bringing refined goods to Africa to trade for slaves. The merchants traded with chiefs and high authority leaders.</span>