Answer:
3 30303/125000
Step-by-step explanation:
Your answer is 3/2 i know for a fact
Step-by-step explanation:
$1.80 per pound
The amount she's supposed to buy it is
1.80 × 12.5 = $22.5
She paid $21.25 for the 12.5 pounds, that means she saved
$22.5 - $21.25 = $1.25
the amount she saved per pound is
1.25/12.5 = $0.1 per pound
The double bar graph shows the number of imports and exports for a company in a certain week.
On how many days was the number of exports greater than the number of imports?
Answer: From the given double bar graph, we clearly see:
Number of imports for a company on Monday = 15
Number of exports for a company on Monday = 7
Number of imports for a company on Tuesday = 18
Number of exports for a company on Tuesday = 9
Number of imports for a company on Wednesday = 14
Number of exports for a company on Wednesday = 14
Number of imports for a company on Thursday = 15
Number of exports for a company on Thursday = 6
Number of imports for a company on Friday = 9
Number of exports for a company on Friday = 19
From the above information, we clearly see that only on Friday the number of exports are greater than number of imports. Therefore, there is only 1 day when the number of exports greater than the number of imports.
Hence the option D. 1 is correct
Answer:
-20
Step-by-step explanation:
32-12=20 so do it backwards. :D