Answer:
42 square meters
Step-by-step explanation:
rectangle: 3 x 6= 18 square meters
square: 4 x 5= 20 square meters
triangle: 4 x 2 x 1/2= 4 square meters
18 + 20 + 4= 42 square meters
Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Answer:
No I don't agree with Clare.
You will get more than 11 yards
Step-by-step explanation:
The answer for c would be 805