I think the ratio is for for every 4 packs it cost 10 dollars so in all it would cost 30 dollars
Answer:
x = 
Step-by-step explanation:

Add 8 to both sides;
4|4x - 3| = 4 4|4x - 3| = -4
Divide both sides by 4;
4x - 3 = 1 4x - 3 = -1
Add 3 to both sides;
4x = 4 4x = 2
Divide both sides by 4;
x = 1 x = 
Answer:
10.15 is 29% of 35.
Step-by-step explanation:
Answer: $689.04
Step-by-step explanation: