1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
deff fn [24]
3 years ago
8

What is 12 x 15 (405 x 10)

Mathematics
2 answers:
Natasha_Volkova [10]3 years ago
6 0
The correct answer is 729,000
Bas_tet [7]3 years ago
3 0
729000
this is the correct answer<span>
</span>
You might be interested in
Harris is building a deck around his pool. His contractor charges $525 for labor plus an additional $4.75 per square foot for ma
xenn [34]

Answer:

B

Step-by-step explanation:525 is the constant so no variable should be next to it

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
For the function F defined by F(x) = x2 – 2x + 4, find F(| — 4|).
Lostsunrise [7]

F(x)=x^2-2x+4

\\ \sf\longmapsto F(|-4|)

\\ \sf\longmapsto F(4)

\\ \sf\longmapsto 4^2-2(4)+4

\\ \sf\longmapsto 16-8+4

\\ \sf\longmapsto 8+4

\\ \sf\longmapsto 12

7 0
2 years ago
Mr. Fernandez is mixing soil for his garden. He wants the soil to be in the
Alex17521 [72]

Answer:

0.4 to 1

Step-by-step explanation:

2 1/2=2.5

you do 1 divided by 2.5 or 1/2.5 and you get 0.4 then add the unit rate of 1.

3 0
2 years ago
Brody is in the business of manufacturing phones. He pays a cost of $100 per phone produced for materials and labor and also mus
saw5 [17]

Answer:

C = 100p + 200

Step-by-step explanation:

Because C is the total cost per day, 200 is the y-intercept because it's paid daily.

The 100 is the slope since "he pays a cost of $100 per phone produced)".

8 0
2 years ago
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate
Arisa [49]
Its 15 divided by 2.49 which is 6.02, then you have to divide 20 divide by 3.32 which equals 6.02. They are both equal Both a and B are equal

You're Welcome i hope i helped
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the value of c in the equation below?<br><br> please answer quick
    5·2 answers
  • This go along with the problems... I need help bad
    10·1 answer
  • 1/2 &lt; -&lt; 4/5<br> choose the fraction that goes in the blank<br> 1/3<br> 2/4<br> 2/3<br> 5/6
    7·1 answer
  • A house cost $150,000. If a loan is taken out for 15 years at 3.5%, what is the interest on the loan?
    10·1 answer
  • Can someone explain how to find the missing side lengths.? thank you.
    14·1 answer
  • The point (5, 7) is reflected over the x-axis. What are the coordinates of its image?
    7·2 answers
  • Each side of a triangle is a different length. One side is 6, one side is greater than 6, and one side is less than 6. The perim
    5·2 answers
  • 5 -
    10·1 answer
  • PLEASE HELP URGENTLY! RIGHT ANSWERS ONLY!
    5·1 answer
  • In total, 2 baseballs and 3 footballs cost $67. a football is $4 more than 3 times the cost of a baseball. find the cost of a ba
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!