R $30.00. Since 1 pound = 16 ounces, so there are about apples in each pound. You can buy approximately apples for $3
<span>r $30.00? Complete the explanation. The cost per pound of the app</span>
We are given with three lengths of a triangle expressed in terms and variables: (3x – 4) feet, (x^2 – 1) feet, and (2x^2 – 15) feet. The perimeter of the triangle is equal to the sum of the three sides of the triangle. In this case, the sum is 3x^2 + 3x -20. When x is equal to 4, we substitute <span>3*16 + 3*4 -20 equal to 40 feet.</span>
Answer:
q12 is 8
q13 is 81
Step-by-step explanation:
100*6 =600 / 75 = 8
90*72 = 6480 / 80 = 81
Answer:
where is the statement?????!!!
15b is the answer to this question hope this was helpful