1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
FrozenT [24]
2 years ago
12

In June, a runner ran a mile in 7:45. In September, the runner ran a mile in 5:51.

Mathematics
1 answer:
mario62 [17]2 years ago
4 0
The percentage of Change in time is an decrease
You might be interested in
Find two positive numbers whose difference is 17 and whose product is 1410
Dafna11 [192]

Answer:

30 and 47

their difference is 17 and when multiplied equal 1410

4 0
3 years ago
PLs help me out what is 54 divied by 343
irga5000 [103]

Answer:

The answer is 0.157

Step-by-step explanation:

I hope it helps

3 0
2 years ago
Please help answer and explanation im very confused.
Veseljchak [2.6K]

Answer:

1) 18m²

2) 25cm²

Step-by-step explanation:

1)

  • a = ½ × b × h
  • a = ½ × 9 × 4
  • a = ½ × 36
  • a = 18m²

2)

  • a = ½ × b × h
  • a = ½ × 10 × 5
  • a = 5 × 5
  • a = 25 cm²
6 0
2 years ago
Based on the experimental results, how many rolls of 2 would you expect to get in a new experiment with 75 trials
Mila [183]
Answer =37.5 rows of two
Explanation= you can do 75 divid by 2 to get rows of two each of 75.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many questions do I need to answer to be able to dm
Sophie [7]

just one what u mean

7 0
3 years ago
Other questions:
  • If 317 + x=609 then, x equals?
    11·2 answers
  • Postulates can be used to prove theorems.<br><br> True<br><br> False
    6·1 answer
  • Jose is purchasing 4 dress shirts that cost $28 each and 2 pairs of pants that costs
    13·1 answer
  • A dozen plain hats cost $3.60. What is the unit rate of a hat? Write your answer as a comparison statement.
    9·1 answer
  • Find the value of x from this adjoining figure
    8·1 answer
  • How much money does Conor earn each minute he does yard work, if he works 3.25 hours at $9 an hour?
    14·1 answer
  • 5. What is the total cost of 4.3 pounds of flour at $1.10 per pound and 0.5 pounds of baking soda at $0.82 per pound?​
    14·2 answers
  • Part of a W-2 is shown.
    7·2 answers
  • A ball weighs 15 pounds on Earth and 5.7 on Mars. What is the constant proportionality between the weight of an object on Mars a
    15·1 answer
  • A small business record its profits for three
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!