Because there is no whole number that you can divide into both the numerator and the denominator to get a proper fraction.
Answer:
75-33=42
Step-by-step explanation:
total (75) minus what she already owns (33) leaves you with how much she still needs since they're each a dollar
<span>10g³+2g²+17g-14
Hope I helped! ( Smiles )</span>
The answer is D Tshirts. Unit price means the price of a singular item so to find the unit price of each item you would divide the total price by the amount of items given.