1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Temka [501]
3 years ago
15

The sum of three consecutive integers is −222−222. find the three integers.

Mathematics
1 answer:
nexus9112 [7]3 years ago
5 0
The 3 numbers are 1 2 3
You might be interested in
The value of the digit 2 in the thousands place​
Over [174]

Answer:

2,000 is the value of the digit 2 in the thousands place

7 0
3 years ago
6 ( x + 1) - 5 (x + 2)
vagabundo [1.1K]

Answer:

x-4

Step-by-step explanation:

6x+6-5x-10=

x-4

( you have to multiply what is inside the parenthases to get to the first step that i did)

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
5fg for f=6 and g=10<br> (evaluate)
Oksanka [162]

Answer:

300

Step-by-step explanation:

5fg

5(6)(10)=300

7 0
3 years ago
69% of 9.1 = <br><br> please answer
emmainna [20.7K]

Answer:

6.279

Step-by-step explanation:

69% of 9.1

= 69/100 × 9.1

= 0.69 × 9.1

= 6.279

Hope it helps ⚜

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
which set does square 7 belong to? integers and irrational numbers irrational and real numbers real and rational numbers rationa
IgorC [24]

Answer:

Rational and whole numbers

Step-by-step explanation:

7x7=49 which is a whole number which automatically makes it rational!

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What would I write in the boxes? Geomtetry help!
    7·1 answer
  • PLEASE HELP! BRAINLIEST!!!!!!! PLEASE
    14·2 answers
  • Jack crawled 3 ft and Christine crawled 3⁄4 the distance Jack crawled. If you add the distance they each crawled together, what
    9·1 answer
  • What x value solves the equation?<br> 3x - 5 = 1<br> x=
    12·2 answers
  • Find the Central arc measure
    9·1 answer
  • What is the y-value of the solution to the system below?​
    9·2 answers
  • 12) A family stayed at a hotel for n nights. The cost was $80 per night plus a one-time fee of $20. Write an expression that rep
    11·1 answer
  • 6. All angles in the figure below are right angles. What is the area of the figure? (1 point)
    13·1 answer
  • Someone please answer only 6 for me I need it ASAP
    6·1 answer
  • Fine fare sells apple juice boxes in packages of 4 juice boxes for $2.00. What is the unit price of each juice box
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!