Unit price = total price / size
unit price for 25 ounce can :
$4.80 / 25 ounces = $0.192 per ounce
X+6 > -18+9x
18+6 > 8x
24 > 8x
3 > x
The manager needs to buy 3375 water bottles and 1125 sodas and both will equal 4500. hope this helps
Answer:
1/10
Step-by-step explanation:
Answer:
1330 in.
Step-by-step explanation:
38 x 35 = 1330