1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Flura [38]
3 years ago
11

Here is a sequence

Mathematics
1 answer:
Rina8888 [55]3 years ago
4 0

Answer:

5120

Step-by-step explanation:

....80,160,320.... 2560

You are multiplying by 2 each time.

You might be interested in
Two angles are complementary. The measure of one angle is 3° more than one-half of the measure of the other. Find the measure of
vagabundo [1.1K]

Answer:

doge

Step-by-step explanation:

EAnswers avatar

░░░░░░░░░▄░░░░░░░░░░░░░░▄

░░░░░░░░▌▒█░░░░░░░░░░░▄▀▒▌

░░░░░░░░▌▒▒█░░░░░░░░▄▀▒▒▒▐

░░░░░░░▐▄▀▒▒▀▀▀▀▄▄▄▀▒▒▒▒▒▐

░░░░░▄▄▀▒░▒▒▒▒▒▒▒▒▒█▒▒▄█▒▐

░░░▄▀▒▒▒░░░▒▒▒░░░▒▒▒▀██▀▒▌

░░▐▒▒▒▄▄▒▒▒▒░░░▒▒▒▒▒▒▒▀▄▒▒▌

░░▌░░▌█▀▒▒▒▒▒▄▀█▄▒▒▒▒▒▒▒█▒▐

░▐░░░▒▒▒▒▒▒▒▒▌██▀▒▒░░░▒▒▒▀▄▌

░▌░▒▄██▄▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░░░░░▒▒▒▒▌

▀▒▀▐▄█▄█▌▄░▀▒▒░░░░░░░░░░▒▒▒▐

▐▒▒▐▀▐▀▒░▄▄▒▄▒▒▒▒▒▒░▒░▒░▒▒▒▒▌

▐▒▒▒▀▀▄▄▒▒▒▄▒▒▒▒▒▒▒▒░▒░▒░▒▒▐

░▌▒▒▒▒▒▒▀▀▀▒▒▒▒▒▒░▒░▒░▒░▒▒▒▌

░▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░▒░▒░▒▒▄▒▒▐

░░▀▄▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░▒░▒░▒▄▒▒▒▒▌

░░░░▀▄▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▄▄▄▀▒▒▒▒▄▀

░░░░░░▀▄▄▄▄▄▄▀▀▀▒▒▒▒▒▄▄▀

.

8 0
2 years ago
Find f(-4) if f(x) = 3x - 6.<br><br> A 6<br> B -6<br> C 18<br> D -18
brilliants [131]

Answer:

f(-4) = -18

Step-by-step explanation:

f(-4)  means x = - 4

So Plug in x = - 4 into f(x) = 3x - 6

f(-4) = 3(-4) - 6

= -12 - 6

= -18

So

f(-4) = -18

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
There are 450 students in the 9th and 10th grade taking geometry, and 1/3 of them are 9th graders
algol13
There are 150 9th graders and 300 10th graders
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 20 increased 30%.
Reptile [31]
<span>When 20 is increased by 30% of itself 

</span><span>When 20 is added to by (30% OF 20)
</span><span>
20 + (30% x 20)

</span><span>20 + (0.3 x 20) 
</span><span>
20 + (6) 

</span>26
5 0
3 years ago
Brainly stinks<br> Brainly sucks
Alex777 [14]

Answer:

so y.u on it lollllll

Step-by-step explanation:

bro you hat brainly for wut

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Line graphs are used to represent the relation between two scale variables. two common types of relations depicted in these grap
    12·1 answer
  • Determine the ratio of
    11·1 answer
  • Lee bought a 7 kilogram can of raisins for $6.50. What is the unit price? Round answrr to the nearest cent.
    8·1 answer
  • The population of a town increases at the rate of 1% each year. today the town’s population is 8,500. what will the population b
    7·1 answer
  • Multi Step: Maya trains 5 days each week for a triathlon. In 5 weeks she logs 24.6 holes in the pool, 445.45 miles on the bike,
    7·1 answer
  • Wildlife reserve has 7 lion cubs born in the spring and now has 41 total lions. Write an equation to represent the situation.
    8·1 answer
  • I need m&lt;1 and m&lt;2 so if u know pls help
    9·1 answer
  • What happens to the value of f(x) = log4^x as X approaches zero from the right
    10·1 answer
  • Joe drove for 5 hours and traveled a distance of 240 miles . Which is best estimate of the number of miles Joe will travel in 7.
    5·1 answer
  • Negative four times positive nine​
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!