Answer:
2
Step-by-step explanation:
So first, you know that 4 dozen doughnuts = 48 doughnuts. Next, to find how much you could get for one dollar you have the ratio $24:48 doughnuts and you can divide both sides of this ratio by 24 to get $1:2 doughnuts.
Slope equals rise over run. Rise is referring to y values and run is referring to X values. so if they say tests are the Y axis then you use 27 as the rise and 36 as the run. once you have the fraction it is simply reducing the fraction.
27/36= 9/12 = 3/4
Seeing that the human has 3 meals a day they would consume 666.66 calories per meal
$64.80 50+20%+8% tax then you get 64.80
Answer:
look at the picture i have sent