1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bija089 [108]
2 years ago
8

Which linear function represents the table?

Mathematics
1 answer:
Nadusha1986 [10]2 years ago
8 0

Answer:

C  

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Eric walked 6 laps in 36 minutes. Sally walked 3 laps in 18 minutes. Determine if the given ratios are equivalent?
zhuklara [117]

Step-by-step explanation:

6:36 = 6/36 = 1/6

3:18 = 3/18 = 1/6

therefore this ratios are equivalents...

<em><u>hope </u></em><em><u>this</u></em><em><u> </u></em><em><u>answer </u></em><em><u>helps</u></em><em><u> </u></em><em><u>you </u></em><em><u>dear.</u></em><em><u>.</u></em><em><u>.</u></em><em><u>take </u></em><em><u>care!</u></em>

5 0
2 years ago
HELP PLEASE HURRY!!!!!!!!!!!!!
valentina_108 [34]

Answer:

i would say its b

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can somebody pls answer these three questions pls!!!!ASAP
Y_Kistochka [10]

Answer:

1) x=1

2) x=6

3) x=3

Step-by-step explanation:

i just did them :) good luck

7 0
3 years ago
Which of the following is the standard form for y+4= 1.5(x-4)
MatroZZZ [7]
Answer: y= 1.5x -2 we find this by solving
6 0
3 years ago
How can you use a rate to compare the costs of two boxes of cereal that are different sizes?
Leya [2.2K]
If you are given a unit rate (ex: $0.59 per ounce) then you can multiple this by the weight of the cereal to find the cost of the entire box. Do this for both boxes, and then compare the costs.

Hope this helps. I'm not sure that I'm on the right path, but I can help you further if you provide more details.

Good luck!
6 0
2 years ago
Other questions:
  • A square has a length of 13m, find its area A. 1699m² B. 169m² C. 196m² D. 169m² I will mark you as brainliest
    10·2 answers
  • Please help it's due tmrw
    11·1 answer
  • A restaurant owner is going to panel a square portion of the restaurant's ceiling. The portion to be
    5·1 answer
  • If twice a number, n, is 5 less than the number squared, which of the following equations could be used to properly solve for n?
    9·1 answer
  • What is 68 percent of 575?
    6·2 answers
  • Select all expressions equivalent to<br>3 ¹/2 * 4 + 1 *5 + 6 * 0.5​
    10·1 answer
  • HELP ME PLEASE
    6·1 answer
  • What is the volume of the prism? m 14 m 6 m 8 m​
    9·2 answers
  • Write a question about a situation that has 24-x for the answer
    15·1 answer
  • 1) point)
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!