Answer:
1) 5.2, and 4.94117647
2) Steph curry
Step-by-step explanation:
Hey there!
All we need to do is multiply the unit price of the pencil ($.35) by how many pencils she wants to buy (4)
$.35 x 4 = $1.40
Therefore, she will pay $1.40 for 4 pencils
Hope this helps you!
God bless ❤️
xXxGolferGirlxXx
Answer:
4.28 per recipe
Step-by-step explanation:
21.4 divided by 5 = 4.28 per recipe