Im not smart im not that sure of my answer but 23.3
Answer:
2064.6 is the answer
Step-by-step explanation:
Answer:
12:1
………………………………………………
brainiliest me then i can follow you pleasee
Answer:
Price per ounce is $0.062
Step-by-step explanation:
Here, we want to find the unit price in which this vase is price per ounce
Firstly, we need the total ounce value
1 pound = 16 ounce
so two pounds will be 2 * 16 = 32 ounces
So the total ounce value is 32 ounces + 8 ounce = 40 ounces
So 40 ounces = $2.48
price per ounce will be $2.48/40 = $0.062 per ounce
Answer:
Miguel cabrera
Step-by-step explanation:
Given that :
Miguel cabrera's batting average = 0.33
Mike trout's batting average = 0.326
The average for both players was obtained during the same season:
Hence. Comparing their respective averages,
0.33 = 0.330
0.330 > 0.326
Hence, Miguel Cabrera's batting average is higher than that of Mike trout