1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
NeX [460]
3 years ago
15

Please I need the correct answer.

Mathematics
1 answer:
Alenkasestr [34]3 years ago
6 0
V1 is equal to V2

XOXO

======================
You might be interested in
Can someone please help me with this? <br>thank you​
dybincka [34]

Answer:

what should I change my profile picture to?...

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
(-1/4) ÷ 2/3 × (-1/2)​
amid [387]

Answer:

1/48

Step-by-step explanation:

hope I was helpful!!

Let me know if you need a step by step

4 0
3 years ago
Write the fraction product of a whole number and a unit fraction.<br> 5/12
Alinara [238K]

Answer:

5*1/12

Step-by-step explanation:

I don't know if this is right but hopefully it is ^^"

6 0
3 years ago
When 64.4 is divided by 2.00, the correct number of significant figures in the result is?
Leni [432]

The answer is very simple is 3 .

4 0
3 years ago
Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for $4. Find the unit rate for the juice boxes.PLZ HELP ME
Otrada [13]
I believe that you need to divide 4 by 8 to get $0.50 per juice box.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the height of this triangle?
    14·2 answers
  • A square sheet of paper measures 42 centimeters on each side. What is the length of the diagonal of this​ paper?
    5·1 answer
  • Please help me with this question :)
    12·1 answer
  • Find the y-intercept of the line 2x+10y=20 type in an ordered pair as your answer.
    12·1 answer
  • jan wants to buy 3 yards of fabric at $3.58 per yard for a blouse. she also wants to buy 2 yards of a different fabric for a ski
    5·1 answer
  • 3. At noon Lan is in his blue mini-van 300 km north of Makenna in her Bugatti. Lan heads south
    13·1 answer
  • Whats 3/8 + 3 7/12=?
    13·1 answer
  • This is testing ur knowledge and i wanna give brainliest wat is 2 plus 2
    14·2 answers
  • Sally owns an I cream store. Each ice cream scoop contains 2/3 cups of Ice cream. Each container of Ice cream holds 80 cups. If
    8·1 answer
  • A box of cereal states that there are 87 calories in a 3/4 cup serving. What is the unit rate for calories per cup? How many cal
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!