Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62
Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)
Answer:
Y intercept : ( 0 , 25 )
Step-by-step explanation:
Answer:
I think it's -2
Step-by-step explanation:
n = a number
2n = twice a number
2n - 7 = seven less than twice a number