
she should have invested P, in order to get I = 6500
but she instead invested 17,801, how much more did she need? well, P - 17801
solve for P
Answer: The volume is: " 3.2 mL " .
__________________________________________________
Explanation:
__________________________________________________
"13.2 mL <span>− 10.0 mL = 3.2 mL " .
__________________________________________________
Answer: The volume is: " 3.2 mL " .</span><span>
__________________________________________________</span>
Use
Math
Way
It can tell u
Or
Photo
Math
If you're trying to solve for y
-2y = 8
Divide -2 to both sides

Cancel out the -2 on the left, Divide the -2 to the 8 on the right so
y = -4
Hi there,
Recall how 7 packs for gum sell for $29.33.
Before we can calculate how much it would cost to sell 3 packs of gum, we must calculate how much it would first cost to sell 1 pack of gum.
The cost of 1 pack of gum is the current total cost divided by the total amount of gum packs you receive at that price.
In this case, the total cost is $29.33, and we receive 7 gum packs at that price.
Therefore, the cost of 1 pack of gum is
, which equates to $4.19.
We now know that each pack of gum costs $4.19.
Hence, 3 packs of gum would cost three times that price.

The cost of 3 packs of gum is $12.57.
Hope that helps!