1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
castortr0y [4]
4 years ago
15

I can’t find an answer

Mathematics
1 answer:
lilavasa [31]4 years ago
8 0

Part A the second measurement is 1 because everything you do to the numerator you do to the denominator. So for Part A the other cups is 1

You might be interested in
Химический элемент является простым веществом.
amm1812
A chemical a element js a specific kind of atom
8 0
3 years ago
Solve the proportion 8/3= x/14
Ivahew [28]

\frac{3}{112}
7 0
3 years ago
Alfred and his 4 friends bought 13 1/4 pounds of gummy bears at $1.20 pound . If the cost is divided between alfred and his four
Lisa [10]
$3.18

to find the total cost, just multiply 13.25 by $1.20 to get $15.90. to find the cost per person, just divide $15.90 by 5, which results in each person paying $3.18
4 0
3 years ago
Pls HELP meeee. My child needs some real help I I wish I would’ve took those college lessons.
Ksenya-84 [330]
I think the answer would be 75%, meaning that the orange juice would have a greater percentage of water.
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the answer to -29 + 30?
Agata [3.3K]
I hope this helps you


--29+30


+1
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 1/10
    11·1 answer
  • Helllllppppp pleaaaseeeee
    6·2 answers
  • 2. Diamond has $350 in her bank account. She
    8·1 answer
  • Your teacher is giving you a test worth 100 points containing 40 questions. There are two point and to
    8·1 answer
  • The distribution of the scores on a certain exam is ​N(40​,5​), which means that the exam scores are Normally distributed with a
    7·1 answer
  • a culinary club earns $1360 from a dinner service. they sold 45 adult meals and 80 student meals. an adult meal costs twice as m
    14·1 answer
  • In each of the following problems, type the price per unit in the blanks, & place an x by the best buy.
    9·1 answer
  • 2
    10·1 answer
  • Solve for x in the equation x squared + 14 x + 17 = negative 96.
    14·1 answer
  • Find the value of x and the length of each chord.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!