1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Inga [223]
3 years ago
12

Solve P=2(l+w) for l

Mathematics
1 answer:
ira [324]3 years ago
6 0

Answer:

this is the answer all you had to do was search it up

You might be interested in
What does the mean, median, mode mean?​
Keith_Richards [23]
Mean: average of the numbers median: middle of the numbers mode: which number appears the most
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Equivalent expression for 12x-10
blsea [12.9K]

Answer:

2(6x-5)

Step-by-step explanation:

Factor 2 out of the expression.

4 0
4 years ago
7/5=10.5/x<br><br> Help plz
Natasha_Volkova [10]
7.5. 10.5*5 and divide that by 7
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the solution set of the x^2+x-2&gt;o
VMariaS [17]

Answer:

x

2

−

x

−

2

=

0

Factor  

x

2

−

x

−

2

using the AC method.

Tap for more steps...

(

x

−

2

)

(

x

+

1

)

=

0

Set  

x

−

2

equal to  

0

and solve for  

x

.

Tap for more steps...

x

=

2

Set  

x

+

1

equal to  

0

and solve for  

x

.

Tap for more steps...

x

=

−

1




6 0
4 years ago
Leo wants to paint a moral that covers a wall with an area of 1440 sq ft. the height of the wall is 2 fifths of its length. What
DerKrebs [107]
The length of the wall will be 288.... I think
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Mario and Julio are working together to detail cars. When they work together, they can wash7 cars in 2 hours. If mario works alo
    13·1 answer
  • Solve the equation and show each step:<br> 25 - 4x = 15 - 3x + 10 - X
    7·1 answer
  • I don’t know what the answer is and I don’t know how to do these questions I need then answer ASAP thank
    6·1 answer
  • A dozen eggs cost $1.19. about how much does one egg cost?
    15·1 answer
  • Is -32 greater than or less than -97?<br><br> need answer fast pls
    14·1 answer
  • Which number(s) below belong to the solution set of the inequality? Check all that apply. 3x &gt; 96 A. 32 B. 27 C. 11 D. 16 E.
    10·2 answers
  • We're are the tutors omg ​
    15·2 answers
  • If the original price is $40 and the discounted price is $25, what is the percent discount?
    9·1 answer
  • (X-2)(x^2+2x+4) what is the answer to this equation?
    5·2 answers
  • If i take business stream , in the future should i take one science subject?​
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!