1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nataly862011 [7]
3 years ago
14

If these four blue rectangles combined into one, what word would they spell?

Mathematics
1 answer:
Kryger [21]3 years ago
5 0

Answer:Help

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A package of 4 pairs of insulated gloves costs $31.16. What is the unit price of the pairs of gloves?
mario62 [17]

Answer:

$7.79 per pair of gloves

Step-by-step explanation:

divide

31.16÷ 4 = 7.79

8 0
3 years ago
What is the surface area of this triangle prism
k0ka [10]
Is there a picture along with the question
8 0
3 years ago
What number is equivalent to 43/12?
olchik [2.2K]

Answer:

3.5833

Step-by-step explanation:

3.5833 is a decimal and 358.33/100 or 358.33% is the percentage for 43/12.

3 0
2 years ago
-4 (9x-2) simplify expression using distributive property
Scorpion4ik [409]
(-4) (9x) + (-4) (-2)
-36x + 8
6 0
2 years ago
Can someone please help me?
lorasvet [3.4K]
What is your question? what do you need help with?
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Which rule describes the translation EFG → E′F′G′?
    7·1 answer
  • 20 POINTS! What is the slope of the line through the points (2, 5) and (6, 13)?
    10·2 answers
  • Sharif opened a bank account that initially had $0 in it. He then deposited $150. Later that week, he withdrew $35. Write each v
    6·1 answer
  • The mass of Earth is 1/138 of the mass of Jupiter. What percent is this hellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
    8·2 answers
  • In quadrilateral QRST, m is 68°, m is (3x + 40)°, and m is (5x − 52)°. What are the measures of , , and ? Write the numerical va
    6·2 answers
  • Simplify <br><br> ab + ab - bc - ab + bc
    12·1 answer
  • Tom bought a sports drink for $1.25. He paid with nickels and dimes. He used 17 coins in all. How many nickels and how many dime
    14·1 answer
  • Three consecutive integers have a sum of 168. What is the value of the largest integer
    12·1 answer
  • 17. Oranges cost 25 cents for 1/2 kilogram. How much would 8 kilograms of ornages cost? Show all of your work. Make sure to incl
    7·1 answer
  • 3.7% of 35 is what number?
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!