1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ladessa [460]
3 years ago
9

I need some help with solving inequalitys 9x-9 greater thab or equal to 2(8x-15)

Mathematics
1 answer:
leonid [27]3 years ago
7 0
Simplify 2(8x-15) first
You might be interested in
In the rectangular prism shown below, which lines are parallel?
olga_2 [115]

Answer:

JN and LP...............

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
1. 3x - 8 = 37<br><br>2. -6x + 13 = 31<br><br>3. 2 = -3x + 11<br><br>Please help me!
baherus [9]

Answer:

1 x=15

2 x=3

3 x=3

These are the answers

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which graph represents a function that is decreasing at a nonconstant rate?
Tasya [4]

Answer: C

since the line isn't straight, the slope/function is decreasing but not at a constant rate

3 0
3 years ago
Rebecca makes an A in a 4-credit math course , a B in a 3-credit English course, a C in a 3-credit science course, a B in the as
Elan Coil [88]

Answer: b

Step-by-step explanation: krusty crab pizza is the pizza for you and me

4 0
3 years ago
PLEASE ANSWER ASAP!!! CORRECT ANSWERS PLEASE!!!
kozerog [31]
The answer is the second choice. Hope that was helpful
3 0
2 years ago
Other questions:
  • 3. A scuba diver was exploring a reef 32.12 m below sea level. The diver ascended to the surface at a rate of 8.8 m/min.
    7·2 answers
  • Can you solve for ×/4+7=5
    8·1 answer
  • Chris's pay went from $20/hr to $25/hr after his first evaluation. After his second evaluation his pay was raised to $33/hr. Whe
    13·1 answer
  • Help please!!! Asap: Use 2,4,6,8 to create a question that has an answer of 10
    9·1 answer
  • A store sells flower arrangements at a cost of $28 each. Which statements are true regarding the price of the arrangements? Chec
    9·2 answers
  • What is the value of x in this proportion?
    13·2 answers
  • A 3-pack of toaster pastries costs $2.97. What is the unit price?
    13·2 answers
  • A biology test is worth 100 points and has 36 questions.
    11·1 answer
  • Please help I will give brainless to right answer!
    6·1 answer
  • Can someone help me? Plss
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!