1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ivahew [28]
2 years ago
12

Which of the following functions is graphed below

Mathematics
2 answers:
LenaWriter [7]2 years ago
7 0
If you start at the origin to get to the vertex you need to go down 2 -2 and move left 4 so it’s y=|x+4| -2
Anestetic [448]2 years ago
4 0
D is the answer that is graphed.
You might be interested in
Anyone know? I need help it’d be cool if someone gave the answer
photoshop1234 [79]

Answer: 19 units

Step-by-step explanation:

Count from A down then the left until you reach B.

8 0
3 years ago
A grinding stone completes 175 revolutions before coming to a stop. How many radians did the stone complete
alexandr402 [8]

Answer:

175 * 2 * \pi

350\pi radians

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Х
adell [148]

Answer:

Theirs no picture evidence

Step-by-step explanation:

Please explain your questions better

6 0
2 years ago
A triangle has side lengths measuring 3x cm, 7x cm, and hcm Which expression describes the possible values of h, in cm?
GREYUIT [131]

Answer:

OLX is your answer if 10 x

4 0
2 years ago
A toy company produces 1,000 toys per month. In January, 75 toys did not meet quality standards. The toy company generates a ran
erik [133]
Based on this sample, 100 toys will not meet standards.

There is 1 value that is 75 or lower in this simulation.  This makes the experimental probability 1/10.  1/10(1000) = 100 toys for the month.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • will give brainiest answer! answer to the following soulution: 121 divided by 11 + 3 times 4 divided by 2
    15·1 answer
  • Find the sum.<br> 19+(-19)
    15·1 answer
  • Which of the following expressions is equal to 1 divided by 16?
    12·1 answer
  • 22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for one gallon of gas
    12·2 answers
  • Which expression is equivalent to the expression shown?: 4^2 x 4^4
    5·2 answers
  • hassan and eva rode their bikes from the same starting point. Hassan rode his bike 5/6 of a mile, while eve rode hers 4/7 of a m
    10·1 answer
  • What is the coefficient of the first term in the expression 8x+3y+4
    6·1 answer
  • Ode to enchanted light Guiding Questions
    7·1 answer
  • It cost $120 to buy the materials for crown molding in the completed office. (Crown molding is the decorative border where the w
    13·1 answer
  • A tissue box is shaped like a right rectangular prism. It has a base area of 16 square inches and a height of 513 inches.
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!